Мізки — наш головний актив: 3 міжнародних курси для маркетологів

Зазвичай я отримую винагороду в обмін на продукт своєї інтелектуальної та креативної праці. Тобто мій ключовий актив — це мозок. А людський мозок, наче м’яз, потребує регулярних навантажень. Окрім робочих завдань, варто приділяти увагу й навчанню. Війна має бути не відмовкою, а каталізатором нашого розвитку. Ось чому навчання, особливо міжнародне, критично важливе саме зараз.

Підтримка когнітивних здібностей

Щойно почалася війна, левову долю моєї уваги забирали новини. Хаотичне та неконтрольоване споживання воєнного контенту одночасно із двох екранів призвело до того, що відчув на собі всі «бонуси» кліпового мислення. Після заголовку новину вже не читаєш, а написати щось самому взагалі видавалося тортурою. Чи треба щось казати про закинуті на невідомий термін книги, придбані на «ковідну тисячу»?

Тому зі споживання «фастфуд»-контенту я переключився на більш здоровий та корисний у вигляді курсів. Він засвоюється довше, але й користі від нього більше. Почати можна з Coursera, а далі поступово піднімати планку.

Рекомендація: курс Aligning Business, Brand and Behaviour від професора Nader Tavassoli з London Business School. Легкий для засвоєння контент, короткі лекції, прості тести та всі переваги формату МООС (Massive Open Online Courses — Прим.ред.). Досвідченим маркетологам багато чого з курсу буде знайомим, але для новачків стане максимально корисним.

Для кого цей курс: студенти-маркетологи, бренд-менеджери та спеціалісти суміжних напрямів.

Вартість: безкоштовно.

Переорієнтація на західні ринки

На жаль, падіння ВВП, курсові коливання та зростання безробіття дають чітко зрозуміти, що настав час для активного експорту своїх послуг на західні ринки та залучення валюти в Україну. Щоб зробити це ефективно, треба бути в контексті найкращих світових практик, отримувати знання від міжнародних експертів та врешті-решт прокачувати ділову англійську. Всілякі «джобс-ту-бі-дан та «юзер експіріенс» уже давно закріпилися в нашому лексиконі, тому це буде не так складно.

У результаті буде дещо простіше знайти спільну мову з іноземними партнерами чи клієнтами, зрозуміти їхній менталітет та підвищити свою конкурентоспроможність на глобальному ринку.

Міжнародне визнання експертизи

В Україні є багато чудових шкіл та платформ із курсами на будь-який смак. Але вони, на жаль, не дуже впізнавані за кордоном. Тому моя порада йти туди, чий сертифікат має більшу вагу саме в очах західної аудиторії. Ну і треба ж чимось оживляти свій LinkedIn.

Моя рекомендація: сертифікація Effectiveness Essentials від британського Institute of Practitioners in Advertising, incorporated by Royal Charter. Контент дійсно цінний та цікавий. Але жива комунікація відсутня, навчання та іспит повністю автоматизовані — це головний недолік, як на мене.

Сертифікації IPA передусім орієнтовані на професіональних рекламістів із Великої Британії, але це доволі авторитетна організація й за її межами. А підтвердження своїх компетенцій відповідно до британських стандартів буде чітким сигналом про ваш гідний професійний рівень. Більше того, ІРА відкрила для українців вільний доступ до деяких своїх сертифікацій, тому таку можливість не варто втрачати.

Для кого ця сертифікація: маркетологи та рекламісти рівнів middle та senior.

Вартість: зазвичай £250.00 + VAT, але є можливість отримати безкоштовний доступ, написавши їм листа до 30 листопада.

Нетворкінг

Кожен живий курс — це завжди корисна тусовка студентів та викладачів, серед яких можна зустріти потенційних партнерів, клієнтів або працедавців. Іноді саме цей фактор є вирішальним при виборі майбутнього місця навчання. По-перше, у вас з’являється спільна тема для розмови з однокурсниками, по-друге, ви відразу себе позиціонуєте як людину, котра розвивається та підвищує свою кваліфікацію.

У межах мого навчання на mini MBA з маркетингу кожен зі студентів був запрошений до закритої групи в LinkedIn (так, більшість наших іноземних колег сидить саме там). У групі можна було обговорювати лекції, знайомитися одне з одним, коротко презентувати себе, обмінюватися корисними ресурсами і т.і. Там же на зв’язку постійно був автор курсу — легендарний маркетолог Марк Рітсон, котрий практично щодня включався в дискусії, відповідав на запитання студентів та давав поради щодо реальних кейсів.

А в коментарях також можна було зустріти людей рівня VP чи CMO глобальних корпорацій, котрі відкриті до нових контактів та охоче підтримують бесіду.

Тож від себе палко рекомендую Mini MBA in Marketing with Mark Ritson не лише заради нетворкінгу, а заради безцінного багаторічного досвіду Марка, яким він охоче ділиться. Курс складається з 10 модулів та 5 Q&A сесій із Марком. Вишенька на торті — це іспит, умовний кейс на 14 сторінок. Зважаючи на надані дані, необхідно підготувати маркетинговий план на рік, спираючись на логіку всього курсу МВА. Дослідження ринку, сегментація, таргетинг, позиціонування, встановлення цілей, підбір каналів комунікації та фінальний бюджет із витратами та плановими прибутками й обґрунтуванням вибраних тактик. Єдиної правильної відповіді там немає, тому треба тестувати різні гіпотези, гратися з розрахунками та врешті прописати найоптимальнішу стратегію. Не дарма на його виконання давалося два тижні.

Для кого цей курс: стратеги, маркетологи рівня senior, СМО.

Вартість: €1,875 + tax.

Замість резюме

Українці зараз залучені одночасно на декількох фронтах — воєнному та економічному. І на останньому нашою зброєю є наш інтелект, амбіції, конкурентоспроможність та здатність адаптуватися до нової реальності. Для навчання є безліч інших причин, крім перелічених. Можливо, хтось планує світчинг між професіями, а для когось це просто практика для подолання стресу. Але ми завжди маємо тримати «пилку наточеною» і наближати перемогу всіма способами.